Brachycephalic kelimesi, brachy-kısa ve cephalic-baş sözcüklerinin birleşmesiyle ortaya çıkmıştır. Bu grup köpeklerde alt çene normal boyutta, üst çene ise basık durumdadır. Kısa burunlı ve basık yüzlü görüntüsü vardır. Bu görünümdeki köpeklerin kafatası diğer köpeklerden daha kısadır. Burun sonucunda solunum personal essay help yolları mukozasının katlanmasına ve solunum yollarındaki direncin artması söz konusu olur.

Lhasa-Apso, Boston Terrier, buy online essay Pekingese, Pug, Boxer, Griffon Bruxellois, order essay King Charles Spaniel, İngiliz ve Fransız Bulldog, Shit-Zsu başlıca brachycephalic ırklardır. Soluk alıp verme esnasında hırıltı, yutma-kusma hareketi, egzersiz intoleransı, kusma söz konusu olur. Yemek order essay sırasında gıdanın solunum yollarına kaçması, gıda ile beraber hava yutulması sonucu çeşitli sindirim sistemi sorunları oluşabilir. Basık suratlı ırklarda solunum yollarındaki en ufak daralma solunum güçlüğüne neden olur. Bu durum sonucu oluşan negatif basınç akciğer ödemi ya remote installation phone spy da kalp yetmezliği sonucunu doğurabilir.

essay Tam olarak oluşum mekanizması netleşmeyen bu sendromun sebepleri şu şekilde sınıflandırılabilir;

1- Kalp stresi,
2- Yumuşak damağın solunum yollarına doğru anormal olarak uzaması,
3- Soluk Borusu darlığı,
4- Burun deliklerindeki darlık

Tedavisinde burun delşiklerinin genişletilmesi ve geriye doğru uzyan damağın küçültülmesine yönelik operatif müdahaleler uygulanabilir. Sözü geçen ırkların soluduğu havanın oksijenasyonuna spy cell phone dikkat edilmeli, solunum yolları enfeksiyonlarından titizlikle kaçılmalı, sıcak ortamlarda uzun süreli bulunulmamalı ve ağır egzersizler yaptırılmamalıdır.

Pireler