Hastalık kedilerde yok denecek kadar azdır. Şekersiz diabet olarak da bilinen hastalık, http://cialis7pharmacy-online.com/ hipotalamusda sentezlenip, hipofizde depolanan antidiüretik hormonun http://essayonline-club.com/ sentezinin veya salgılanmasının yokluğu ve ed simple set yetersizliği nedeniyle şekillenebilir.

Diabetes insipidus;

* Hipofizer diabetes insipidus
* Nefrojenik insipidus olarak iki formda görülür.

Hipofizer formda; hipofiz bezindeki veya nöröhipofizel hat http://zoloftonline-generic.com/catalog/Depression/Paxil.htm boyunca oluşan bir aksaklığa bağlı olarak hormonun sentezlenmesinin veya salgılanmasının engellenmesi nedeniyle şekillenen hormonal bir durum söz konusudur. Şekillenmesine, beyinde hemorajiye http://spyoncell-phone.com/ neden olan traumalar, tümöral oluşumlar, kistler ve enfeksiyonlara bağlı olarakta şekillenebilir.

Nefrojenik formda; antidiüretik hormon düzeyi kanda yeterli olmasına karşın böbreklerde suyun duphaston geri emiliminin olmaması söz konusudur ve idrarın konsantre olmamasına bağlı olarak hastalık şekillenir. Doğmasal ve edinsel nedenlere bağlı olarak gelişebilir. Şekillenmesine paper buy böbrek tubuluslarında fonksiyonel bozukluk spy phone yaratan kronik böbrek classic discount pack online yetmezliği, pyelonefritis, http://essaybuyersclub.com/ polikistik börek hastalıkları neden olabileceği gibi hiperkalsemi, hipokalemi, hiperadrenokortikoizim, hipoadrenokortikoizm,ve bazı ilaç toksikasyonlarına bağlı olarakta şekillenebilir.

Hastalığın en belirgin semptomu aşırı idrar yapmadır. Buna bağlı olarak çok fazla su içme isteği best buy essay vardır ve ilerleyen durumlarda vücudun aşırı su kaybetmesi ve aşırı zayıflama görülebilir.

Diabetes Mellitus
Hypoglicemia